Produkty do stylizacji paznokci

19-05-2020

Produkty do stylizacji paznokci pozwalają profesjonalistkom na komfortową pracę z klientem, a osobom prywatnym na samodzielne zadbanie o estetyczny wygląd dłoni. Zawodowe stylistki paznokci doskonale wiedzą, jakie akcesoria i produkty stylizujące wybierać, aby nadawanie kształtu i koloru paznokciom przebiegało sprawnie i zachwycało swoimi rezultatami. Amatorzy mogą potrzebować w tym zakresie nieco większego wsparcia, dlatego początkującym stylistkom wyjaśniamy i doradzamy, które produkty do stylizacji paznokci wybrać.

Spis treści
Hybryda, żel czy akryl?
Paznokcie hybrydowe
Paznokcie żelowe
Paznokcie akrylowe
Czym jest akrylożel i kiedy warto go wybrać?
Wzmacnianie i wydłużenie paznokci

Produkty do stylizacji paznokci metodą żelową, hybrydową i akrylową

Produktów do stylizacji paznokci mamy obecnie tak wiele, że trudno zdecydować, które z nich będą najbardziej odpowiednie. Tradycyjne lakiery do paznokci tracą na popularności w dobie trwałych, profesjonalnych metod stylizowania płytki, czyli manicure hybrydowego, żelowego i akrylowego. Każda z nich charakteryzuje się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki nim naturalna płytka staje się twardsza i umożliwia "zapuszczenie" paznokci na wymarzoną długość. Poza tym gwarantuje bardziej efektowny wygląd lakieru kolorowego, który nie odpryskuje i nie traci blasku tak szybko, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych lakierów, których nie utrwala się przy pomocy lampy. Manicure hybrydowy, żelowy i akrylowy to także więcej możliwości zdobień i szansa na uzyskanie ciekawych efektów. Wszystkie techniki są jednak różne między innymi pod względem trwałości, czasu, sposobu i trudności ich wykonania oraz ceny i ilości niezbędnych do zabiegu produktów stylizacyjnych. Którą z nich warto zatem wybrać?

Czym charakteryzuje się manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to najprostsza trwała metoda stylizowania paznokci. Poradzi sobie z nią każda kobieta, która kiedykolwiek miała okazję malować płytki zwykłym lakierem, choć dla zdrowia paznokci zaleca się korzystanie w tym zakresie z usług profesjonalistów. Niemniej jednak do najważniejszych zalet manicure hybrydowego należy łatwość aplikacji dedykowanego tej metodzie lakieru. Nakładamy go tak samo, jak wariant tradycyjny, a dodatkowo mamy znacznie więcej czasu na wszelkie poprawki, ponieważ produkt nie wyschnie dopóki nie utwardzimy go przy pomocy lampy LED lub UV. Przed wykonaniem hybryd musisz odpowiednio przygotować do tego płytkę paznokcia. Pomoże Ci w tym pilnik oraz bloczek polerski. Do samej stylizacji potrzebujesz jedynie trzech produktów, czyli bazy, lakieru kolorowego oraz topu. Cały zabieg nie powinien zająć więcej niż 1-2 godziny. W efekcie paznokcie staną się twardsze i odporniejsze na złamania. Metoda polecana jest osobom niedoświadczonym, poszukującym efektu, który utrzyma się około 2 tygodnie.

Kolorowy manicure

Czym charakteryzuje się manicure żelowy?

Manicure żelowy, poza możliwością utwardzenia paznokci, otwiera przed nami drogę także do ich wydłużenia. Żelami możemy nadbudowywać płytkę przy pomocy tipsów lub szablonów. Stylizacja z wykorzystaniem produktów żelowych jest trudniejsza i bardziej czasochłonna niż ta, w której korzystamy z lakierów hybrydowych. Żele charakteryzuje także większa trwałość - utrzymują się nawet do miesiąca, czyli dwa razy dłużej niż hybrydy. Jednocześnie jest to także metoda tańsza i zapewniająca więcej możliwości. Manicure żelowy można uzupełniać po pojawieniu się na nim odrostu. Żel pozwala także uzupełniać drobne braki w płytce, a tym samym uniknąć konieczności obcinania uszkodzonych paznokci. Dzięki produktom tego typu mamy szansę wykonywać dowolne zdobienia, ponieważ w żelu bez trudu zatopimy każdą ozdobę, na jaką przyjdzie nam ochota. Manicure żelowy polecamy zatem przede wszystkim osobom, które pragnąć przedłużyć swoje paznokcie, a także tym, dla których najważniejszy jest długotrwały efekt.

Czym charakteryzuje się manicure akrylowy?

Manicure akrylowy to metoda stylizacji dedykowana właściwie wyłącznie profesjonalistkom. Wykonanie akryli jest bowiem sztuką wymagającą umiejętności i wprawy. Akryle tworzone są ze specjalnego proszku wymieszanego z liquidem. Taki preparat bardzo szybko schnie, nie dając szansy na poprawki, dlatego metoda nie sprawdzi się w przypadku osób bez odpowiedniego przeszkolenia. Paznokcie akrylowe są jednak bardzo trwałe, a niezbędne do ich wykonania akcesoria tańsze niż te potrzebne do hybryd. Taka metoda stylizowania polecana jest w szczególności osobom z bardzo słabą, kruchą i zniszczoną naturalną płytką.

Czy akrylożel jest odpowiednim produktem do stylizacji paznokci dla niedoświadczonych?

Wśród produktów do stylizacji paznokci obok żeli i akryli na rynku pojawiły się także akrylożele. Cechują się one gęstą konsystencją, którą w przeciwieństwie do zwykłych żeli łatwo modelować. Nie spływają one z płytki, pozwalając na komfortową pracę. Jednocześnie w trakcie obróbki pozostają plastyczne, nie zastygają tak szybko jak akryl, dając możliwość korygowania błędów. Akrylożel pozwala bez pośpiechu i z dużą precyzją modelować i zdobić paznokcie. Finalnie daje efekt lekkości, choć jednocześnie jest trwały i elastyczny. Akrylożele umożliwiają przedłużanie paznokci na formach. Utwardzane są przy pomocy zwykłej lampy LED lub UV. Ich zaletą jest także łatwość piłowania po zastygnięciu oraz brak nieprzyjemnego zapachu w trakcie aplikacji. Kiedy warto sięgnąć po akrylożel? Metoda polecana jest osobom poszukującym idealnego kompromisu między stylizacją akrylową i żelową. Jej atutem jest stosunkowo prosta i wygodna aplikacja, a także znaczne skrócenie czasu pracy.

Jakie produkty do stylizacji paznokci pozwalają na przedłużanie i wzmocnienie płytki?

Jakie inne produkty do stylizacji paznokci pozwalają na utwardzenie, przedłużenie i wzmocnienie płytki paznokcia? Jednym ze sposobów, aby uzyskać trwały, choć jednocześnie delikatny efekt rekonstrukcji jest zastosowanie techniki fiberglass, czyli włókna szklanego. Metoda ta wykorzystywana jest w przypadku chęci naprawy uszkodzonej poprzez pęknięcie płytki, w celu wzmocnienia i utwardzenia płytki zniszczonej lub osłabionej, a także w celu przedłużenia paznokci w sposób naturalny lub przy pomocy tipsów. Na czym polega technika fiberglass? Odbudowa lub nadbudowa płytki bazuje na aplikacji materiału z włókien szklanych lub jedwabnych, a następnie pokrycie go specjalną żywicą, nazwaną resiną. Resinę rzadką lub gęstą traktuje się natomiast specjalnym aktywatorem, który natychmiastowo utwardza ją i zabezpiecza nałożony wcześniej materiał. Metoda fiberglass jest stosunkowo prosta przy aplikacji i zdejmowaniu. Gwarantuje także naturalny efekt i nie wymaga dużego wkładu finansowego. Niezależnie od tego, jakie jest Twoje doświadczenie w stylizowaniu paznokci oraz jaki rodzaj manicure preferujesz, w ofercie naszego sklepu znajdziesz wszystko, co niezbędne, aby wykonać trwałe i piękne hybrydy, żele lub akryle. Jeśli nie boisz się podejmować nowych wyzwań wypróbuj także możliwości akrylożelu oraz produkty dedykowane technice fiberglass - być może okażą się dla Ciebie znacznie lepszym rozwiązaniem niż to, do którego zdążyłaś się już przyzwyczaić.