Zestawy do paznokci żelowych

27-01-2020

Zestawy do paznokci żelowych różnią się między sobą nie tylko ilością elementów, kolorami lakierów czy akcesoriami do dekorowania, ale przede wszystkim odpowiednim dostosowaniem produktów do umiejętności i doświadczenia stylisty. Po innego typu zestaw powinni sięgać bowiem nowicjusze, a po inny profesjonaliści. Co znajdziemy w poszczególnych kompletach i na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Spis treści
Zawartość
Przygotowanie płytki i skórek
Podkład zwiększający trwałość manicure
Przygotowanie do przedłużania
Aplikacja żelu budującego
Opracowanie przedłużonych paznokci
Dla początkujących
Zestawy profesjonalne

Co powinien zawierać zestawy do paznokci żelowych?

Zestaw do paznokci żelowych jest niezbędny, kiedy chcemy wykonać manicure stanowiący prawdziwe dzieło sztuki. Dzięki żelom możliwe jest nie tylko nadbudowanie długości naturalnej płytki i nadanie jej wymarzonego kształtu, ale także zniwelowanie wszelkich niedoskonałości na ich całej powierzchni. Manicure żelowy wykonany przez doświadczoną i dobrze przeszkoloną stylistkę jest nie tylko efektowny, ale również bardzo trwały. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z żelami, powinny wyposażyć się w zestaw startowy, który nie tylko ułatwi im stawianie pierwszych kroków, ale przede wszystkim zadba o ich bezpieczeństwo. Aby dowiedzieć się, czego nie może zabraknąć w zestawie dla początkujących, warto przyjrzeć się poszczególnym etapom wykonywania żelowego manicure. Prześledźmy zatem proces stylizowania paznokci krok po kroku!

Przygotowanie płytki i skórek

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się przedłużać paznokcie, czy tylko je utwardzić i pomalować na wybrany kolor, cały zabieg musi zostać poprzedzony odpowiednim przygotowaniem skórek i naturalnych płytek paznokci. Osoby początkujące powinny usuwać nieestetyczne zadziorki za pomocą cążków. Styliści bardziej doświadczeni używają w tym celu praktycznej frezarki z odpowiednio dobraną końcówką. Jeśli pragniesz nauczyć się bezpiecznej obsługi tego urządzenia, początkowo sięgaj tylko po delikatniejsze frezy ceramiczne. Dalszy etap przygotowania paznokci do przedłużania obejmuje jest zmiękczenie i odsunięcie skórek za pomocą drewnianego patyczka. Na koniec pozostaje nam jedynie opracowanie i zmatowienie płytki. Osoby doświadczone mogą ponownie użyć w tym celu frezarki. Początkującym poleca się jednak pilnik oraz bloczek polerski.

Piłowanie paznokci

Podkład, czyli zwiększenie trwałości manicure

Nawet idealnie odtłuszczona i zmatowiona płytka paznokcia nie stworzy trwałego wiązania z żelem, jeśli nie zaaplikujemy na nią bazy, czyli tak zwanego primera. Dzięki niemu żel połączy się z płytką niemal tak samo, jak za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Primery mogą różnić się między sobą swoim składem. Wyróżniamy głównie podkłady kwasowe i bezkwasowe. Te pierwsze polecane są dla osób, których naturalna płytka paznokcia skłonna jest do odprysków i zapowietrzania. Te drugie będą z kolei odpowiednie dla posiadaczy normalnej, zdrowej płytki.

Przygotowanie do przedłużenia

Jeśli decydujesz się na przedłużanie paznokci, masz do wyboru dwie techniki, które pozwolą Ci nadać płytkom pożądanej długości. Jedną z nich są tipsy. Aby z nich korzystać musisz wyposażyć się również w profesjonalny klej oraz gilotynę, dzięki której przytniesz je na odpowiednią długość. Druga metoda przedłużania paznokci polega na wykorzystaniu specjalnych jednorazowych form. Chociaż ich użycie początkowo może wydawać się trudne, po nabraniu wprawy docenisz potencjał, jaki oferują. Dzięki formom możliwe jest nadanie paznokciom dowolnego kształtu i długości.

Aplikacja żelu budującego

Do aplikacji i utwardzenia żelu potrzebujesz przede wszystkim pędzla o szerokości 4 lub 6 mm, odpowiednio dobranego żelu oraz lampy LED lub UV. Osobom początkującym poleca się żele o gęstej konsystencji - znacznie łatwiej można się nimi posługiwać. Wybór koloru jest już kwestią zupełnie indywidualną. Po zaaplikowaniu żelu konieczne jest jego utwardzenie. Lampa UV poradzi sobie z tym zadaniem równie dobrze, co lampa LED, jednak będzie od niej nieco wolniejsza. Kiedy uzyskasz odpowiednio grubą warstwę i utwardzisz ją za pomocą światła, pozostanie Ci jedynie przemyć płytkę za pomocą cleanera i wacików bezpyłowych.

Opracowanie przedłużonych paznokci

Po wykonaniu tej czynności Twoje paznokcie będą gotowe do pomalowania na dowolny kolor. Przedłużona i utwardzona płytka wymaga jeszcze opracowania, wygładzenia i ukształtowania. Możesz wykonać ten zabieg przy pomocy pilnika i bloku polerskiego. Jeśli nie planujesz aplikować na paznokcie lakieru kolorowego, możesz wetrzeć oliwkę w skórki i odżywić skórę rąk odpowiednim kremem. W przypadku chęci wykonania kolorowego manicure, będą Ci potrzebne również lakiery kolorowe - żelowe lub hybrydowe. Możesz postawić także na dekoracyjne pyłki czy cyrkonie. Na samym końcu bardzo ważne będzie zabezpieczenie całości topem, który nie tylko chroni przed odpryskami, ale również nabłyszcza. Do zdjęcia paznokci żelowych niezbędny będzie z kolei przede wszystkim aceton, a także frezarka lub gruboziarnisty pilnik.

Zestaw do paznokci żelowych dla początkujących

Zestaw do paznokci żelowych dla osób początkujących powinien zawierać wszystkie niezbędne na każdym etapie pracy produkty, czyli: płyn zmiękczający skórki, patyczki drewniane, pilniki, blok polerski, primer, tipsy, formy do żelu, gilotynę, klej do tipsów, pędzel do żelu, żel budujący, lampę LED lub UV, cleaner, waciki bezpyłowe. Osoby, które pragną nauczyć się obsługi frezarki, powinny wybierać zestawy startowe z profesjonalnym urządzeniem wyposażonym w szeroki wybór frezów, które dostosują do swoich umiejętności i doświadczenia. Nasze bogate zestawy z tipsami i formami pozwolą Ci sprawdzić, która metoda przedłużania płytki jest dla Ciebie wygodniejsza i bardziej atrakcyjna. Jeśli planujesz wykonywać manicure kolorowy, sięgnij po komplety żelowo-hybrydowe. Lakiery hybrydowe polecane są początkującym ze względu na większą gęstość i łatwość aplikacji. Profesjonalny zestaw do paznokci żelowych Jako osoba doświadczona nie musisz w żaden sposób ograniczać się przy wyborze zestawu do paznokci żelowych. Z pewnością docenisz jednak nasze komplety wyposażone w mocną, na przykład 54 watową lampę, która znacząco usprawni stylizację paznokci. Jeśli Twoja kolekcja akcesoriów do manicure jest już dosyć pokaźna, powinnaś przyjrzeć się również naszym zestawom z pojemnym kuferkiem, który ułatwi Ci utrzymanie wyposażenia w odpowiednim porządku i pozwoli na estetyczne przechowywanie wszystkich lakierów oraz dodatków dekoracyjnych. Zakup pełnych zestawów do manicure to nie tylko wygoda, ale również duża oszczędność. Odpowiednio skomponowane wyposażenie zapewni Ci najlepsze warunki do pracy nad płytką paznokcia oraz możliwość zdobywania cennego doświadczenia. Osoby, które dopiero uczą się sztuki manicure żelowego powinny sięgać po nasze podstawowe zestawy, które pozwolą im na efektywną naukę, zaś doświadczone stylistki mogą bez obaw wybierać dowolne komplety z najmocniejszymi lampami i profesjonalnymi frezarkami.